Запитання|Відповіді

НАЙПОШИРЕНІШІ ЗАПИТАННЯ ТА ВІДПОВІДІ​

Рекомендуємо вам ознайомитись із відео-інструкцією, як здійснювати оплату за паркування лише в декілька кліків, просканувавши QR-код, який зазначений на інформаційному щиті – https://youtu.be/t6Mraee0DCk
Також наголошуємо, що QR-код потрібно сканувати виключно камерою вашого смартфону чи, при відсутності такої функції, окремим застосунком, який сканує QR-коди (через застосунок Приват24 QR-код не сканується!)

На кожному паркувальному майданчику є встановлені інформаційні щити, де зазначені адреси найближчих терміналів EasyPay, через які можна здійснити оплату готівкою.
Переглянути інструкцію, як сплатити готівкою за паркування через термінал EasyPay, можна за посиланням – https://www.youtube.com/watch?v=6e3aHCbvCSQ

У зв’язку із частими знеструмленнями у м.Києві, на жаль, була необхідність вимкнути паркомати, оскільки оплати, які здійснюються через них не відображаються у системі. Відповідно, інспектори з паркування не бачать оплат проведених у паркоматі.

Час паркувальної сесії рахується з моменту здійснення оплати. Якщо ви припаркували ваш транспортний засіб в неробочі години паркувального майданчика і здійснили оплату “наперед”, то час паркувальної сесії розпочнеться одразу з моменту сплати, а не з моменту, коли паркувальний майданчик розпочне працювати. Здійснювати оплату на відведеному паркувальному майданчику слід лише в робочі його години (Пн-Пт з 08:00 – 20:00)

Покрокова відео інструкція по оплаті за паркування через застосунок Приват24 – https://youtu.be/p0FdUvYTXU4

Покрокова відео інструкція по оплаті за паркування через застосунок UNIP – https://youtu.be/7dP-I00teMI

Покрокова відео інструкція по оплаті за паркування через застосунок EasyPay – https://youtu.be/GlM4HAOt9Vw 

Кожен водій має можливість придбати абонемент з паркування, для цього потрібно обрати необхідний термін дії абонементу та зональність.
Станом на зараз актуальні абонементи по часу їх дії:
– денний
– місячний
– квартальний
– піврічний
Зокрема, мешканці, що проживають у будинках, які прилеглі до платного паркувального майданчика, мають можливість придбати пільговий абонемент, що суттєво заощаджуватиме кошти.
Яка вартість абонементів та де їх можна придбати за посиланням – https://parking.lviv.ua/seasontickets/

При здійсненні оплати за паркування необхідно вказати номерні знаки транспортного засобу. Усі букви та цифри мають бути введені відповідно до техпаспорту вашого автомобіля. Послідовність символів та мова введення мають бути згідно техпаспорту! У разі некоректного введення держ номеру – оплата за паркування не зараховується, а на власника транспортного засобу може бути накладено штраф! 

Згідно ухвали ЛМР №120 від 27.01.2011 року мешканці 1- ї, 2-ї, 3-ї, 4-ї зони мають право здійснювати оплату за паркування із пільгою – 3 грн/год та(або) з використанням пільгових абонементів лише на майданчиках для паркування, безпосередньо прилеглих до житлових будинків, у яких ці мешканці проживають.

У вихідні та святкові дні (після скасування/припинення воєнного стану), а також із 20:00 до 8:00 у робочі дні плата за паркування з мешканців, які мають право на пільгову плату, не стягується. Для отримання пільгового тарифу необхідно звернутися за адресою: м. Львів. вул. Пасіки Галицькі, 7 у відділ з паркування, тел. 093 288 9334 та укласти Договір між Мешканцем та ЛКП «Львівавтодор».

Мешканець зобов’язаний надати наступні документи:

 1. паспорт громадянина України;
 2. свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу;
 3. ідентифікаційний код;
 4. документи про право власності на об’єкт нерухомості, який знаходиться в межах відповідного майданчика для паркування, або документи, які підтверджують реєстрацію Мешканця за адресою місця розташування відповідного майданчика для паркування, або інший документ, який підтверджує постійне проживання Мешканця за адресою місця розташування відповідного майданчика для паркування

Щоб повідомити про вищеперелічені ситуації, необхідно зателефонувати на гарячу лінію за номером телефону 0 800 303 007. Диспетчери гарячої лінії зафіксують звернення та нададуть відповідь та\або передадуть інформацію відділу з паркування ЛКП “Львівавтодор”.

Щоб повідомити про порушення ПДР, необхідно зателефонувати в поліцію та повідомити про порушення

Здійснити оплату за паркування можна:

 • безготівковою оплатою через смартфон у застосунках UNIP, Приват24, EasyPay
 • зчитуванням смартфоном QR-кодів із посиланням для безготівкової оплати, розміщених на інформаційних щитах в зоні паркувального майданчика 
 • готівковим чи безготівковим способом оплати через паркомат, в зоні паркувального майданчика, які обладнані паркоматами (на даний момент, усі паркомати були вимушено вимкнені, у зв’язку із частими знеструмленнями у м.Києві)
 • готівковим способом оплати через термінали EasyPay, розташовані поблизу паркувального майданчика

Якщо у вас закінчується сплачена вартість за час паркування, але ви не маєте можливості повернутись до транспортного засобу, щоб продовжити час паркування, ви можете зробити це дистанційно, використовуючи застосунки: EasyPay, UNIP, Приват24.
Інструкція з оплати – https://parking.lviv.ua/parkingonline/

Згідно з постановою КМУ від 3 грудня 2009 р. № 1342, після закінчення часу паркування, за який сплачено, користувач зобов’язаний звільнити місце паркування або сплатити вартість послуг за користування майданчиком для платного паркування за час фактичного паркування. Допускається безоплатна стоянка транспортного засобу протягом 10 хвилин після закінчення часу паркування, за який сплачено.

Звертаємо вашу увагу, мінімальний час паркування – 1 година. При здійсненні оплати через мобільні застосунки стягується мінімальний платіж  – вартість однієї години.
Важливо! У випадку, коли при оплаті Ви вказуєте тривалість паркувальної сесії менше однієї години, Ви можете користуватись місцем для паркування згідно вказано часу. По закінченню паркувальної сесії, Ви маєте до 10 хвилин для того, щоб звільнити місце паркування або продовжити паркувальну сесію, здійснивши нову оплату.

Кожен паркувальний майданчик, який обслуговує ЛКП “Львівавтодор”, обладнаний згідно чинного законодавства, спеціальними місцями (10% від загальної кількості паркомісць, але не менше одного), які позначені відповідним знаком чи розміткою 1.35. для безоплатного паркування авто, яким керують водії з інвалідністю. Якщо всі відведені місця зайняті , то такі водії паркуються на загальній основі, відповідно, сплачуючи за паркування в повному обсязі.

Перелік діючих паркувальних майданчиків, де оператором є ЛКП “Львівавтодор”, та їх розміщення можна переглянути на інтерактивній мапі за посиланням – https://bit.ly/3hQqAxx

Контроль за своєчасну сплату за послуги паркування у м. Львові здійснюють інспектори з паркування – працівники Управління безпеки міста.

Відповідно, якщо ви хочете дізнатись інформацію щодо вашого штрафу – потрібно зателефонувати на гарячу лінію Управління безпеки міста за номером телефону +380322975644

Не потрібно. Оскільки інспектори з паркування перевіряють наявність оплати за паркування, скануючи номерні знаки на своїх робочих планшетах. Автоматизована система відображає, коли саме здійснювалась оплата та чи взагалі проводилась оплата за паркування.  Але звертаємо увагу, що при оплаті за паркування необхідно вказати саме той паркувальний майданчик, де фактично є припаркований ваш автомобіль, а також при здійсненні оплати за паркування необхідно вказати номерні знаки транспортного засобу. Усі букви та цифри мають бути введені відповідно до техпаспорту вашого автомобіля. Послідовність символів та мова введення мають бути згідно техпаспорту!

 1. Місто, як орган місцевого самоврядування має право на визначення земельних ділянок (частини вулиць), які згідно ухвали №120 сесії ЛМР від 27.01.2011 року  визначили перелік вулиць проїзної частини, які визначаються паркувальними майданчиками, та виставляються на конкурс для обслуговування.
 2. Департамент міської мобільності та вуличної інфраструктури Львівської міської ради оголошує конкурс на обслуговування паркувальних майданчиків.
 3. За результатами конкурсу підприємство чи компанія, яка виграла конкурс займається ознакуванням згідно Правил дорожнього руху та облаштуванням згідно Правил паркування.
Не знайшли відповідь на ваше запитання? Зателефонуйте на гарячу лінію ЛКП “Львівавтодор” за номером 0 800 303 007 для отримання консультації.